ZASUWA PNEUMATYCZNA

Cechą charakterystyczną zasuwy pneumatycznej jest zautomatyzowanie działania. Mechanizm jest wprawiany w ruch przez sprężone powietrze. To oznacza, że otwiera się i zamyka samoczynnie, dzięki czemu nie wymaga nadzoru. Niewątpliwym walorem tego typu zasuw jest obniżenie zużycia energii elektrycznej. W naszej ofercie znajdą Państwo zasuwy pneumatyczne z korpusem z żeliwa sferoidalnego GGG40, żeliwa szarego GG25, staliwa węglowego GP240GH oraz staliwa kwasoodpornego CF8M. Do wykonania noża wykorzystywana jest stal nierdzewna AISI 304 i stal kwasoodporna AISI 316. W zależności od Państwa potrzeb możliwe jest również zastosowanie innego materiału. Dostępne są dwa rodzaje trzpienia: wznoszący lub niewznoszący.

Opis: zasuwy nożowe typ ZNG, ZNC
Średnice: DN 50 - DN 600
Ciśnienie nominalne: PN0
Przyłącze: międzykołnierzowe
Korpus: żeliwo sferoidalne GGG40 (typ ZNG), staliwo kwasoodporne (typ ZNC)
Nóż: AISI 304 (typ ZNG), AISI 316 (typ ZNC)
Uszczelnienie EPDM, NBR
Trzpień: wznoszący
Napęd: kółko ręczne, napęd pneumatyczny, napęd elektryczny
Zastosowania: przemysł chemiczny, spożywczy, wydobywczy, oczyszczalnie ścieków

Uwagi: towar magazynowy, zasuwy dostępne bezpośrednio z magazynu GTM.

Zasuwy nożowe typ ZNG i ZNC

MECHANIZM ZASUWY PNEUMATYCZNEJ

W zasuwach stosowane są dwa rodzaje napędów pneumatycznych: pojedynczego działania oraz podwójnego działania. Pierwszy z wymienionych systemów opiera się na uruchamianiu przez sprężone powietrze jednego z procesów: otwierania lub zamykania. Z kolei w zasuwie pneumatycznej z napędem podwójnego działania obydwa suwy robocze są zautomatyzowane. Wybór jednego z przedstawionych napędów napędu zależy od oczekiwań wynikających ze stosowanych w Państwa firmie technologii oraz standardów bezpieczeństwa. Oferujemy również inne rodzaje napędów: kółko ręczne oraz napęd elektryczny.

ZASUWA PNEUMATYCZNA - ZASTOSOWANIE

Zasuwa pneumatyczna nożowa znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jest wykorzystywana w oczyszczalniach ścieków, przemyśle papierniczym, energetycznym, cementowym, chemicznym, spożywczym i wielu innych. Tego typu armatura służy regulacji oraz zamykaniu przepływu sypkich lub płynnych mediów roboczych o wysokiej konsystencji takich jak materiały sypkie i abrazyjne, osady, granulaty, szlamy. W naszym katalogu znajdą Państwo asortyment zróżnicowany pod kątem materiału oraz napędu cechujący się bardzo dobrą żywotnością i dużą liczbą możliwych zastosowań. Oferujemy markowe zasuwy pneumatyczne firm GTM Process Valves,Orbinox, Zubi, CMO, Jafar, Stafsjo, Sferaco.

GTM on-line shop
Armatura Przemysłowa