PRZEPUSTNICE KOŁNIERZOWE

Przepustnica kołnierzowa to produkt cieszący się dużą popularnością w przemyśle ze względu na swoją małą wagę, krótką zabudowę oraz wysoką wytrzymałość. Bardzo dobrze sprawdza się w kontakcie z mediami takimi jak substancje stałe, gazy, woda i inne ciecze itd. Cechują się wysoką odpornością na szkodliwe działanie tego typu substancji, dlatego znajdują zastosowanie w gazownictwie, elektrowniach wodnych, stacjach uzdatniania wody, sieciach dystrybucyjnych itd. W zależności od zapotrzebowania przepustnica kołnierzowa może pełnić rolę armatury odcinającej lub regulacyjnej. Jest produktem przystosowanym do pracy w dużym spektrum temperatur.

PRZEPUSTNICE KOŁNIERZOWE - CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU

Podstawą działania przepustnicy kołnierzowej jest ruch tarczy o 90 stopni wokół własnej osi. Kierunek obrotu jest poprzeczny do przesyłanego medium. Oś obrotu znajduje się w centrum gniazda oraz rurociągu przesyłowego. Przepustnice z naszego katalogu cechuje doskonała jakość materiału, precyzja wykonania oraz bardzo dobra szczelność. Zastosowania dobrej jakości surowców gwarantuje doskonałą trwałość produktu. W przepustnicach kołnierzowych stosowane są różnego rodzaju napędy, co ułatwia dobór towaru zgodnego z profilem działalności. W zależności od Państwa potrzeb może to być napęd elektryczny, pneumatyczny lub hydrauliczny. Produkty z naszej oferty są w pełni zgodne z przyjętymi normami. W razie zainteresowania, zapraszamy do kontaktu.

ZALETY PRZEPUSTNIC KOŁNIERZOWYCH

Niewątpliwą zaletą przepustnicy kołnierzowej jest jej uniwersalność. Ze względu na rozmaite warianty wykonania, sprawdza się w różnego rodzaju zastosowaniach związanych z przemysłem. Cechuje się zwartą budową pozwalającą minimalizować straty ciśnienia. Natomiast dzięki bardzo dobrej nieprzepuszczalności produktu nie zachodzi konieczność stosowania dodatkowych form uszczelniania. Dodatkową zaletą zastosowania pierścienia uszczelniającego jest niepodatność produktu na korozję, co znacząco zwiększa żywotność armatury.

GTM on-line shop
Armatura Przemysłowa