Zawory kulowe do wody

Najchętniej wybierane przez fachowców zawory kulowe do wody ciepłej lub zimnej są łatwe w obsłudze nawet dla amatorów. Konstrukcja powoduje, że rozpoznanie, czy zawór kulowy jest sprawny, czy nie działa, jest niezwykle proste. Zawór kulowy zbudowany jest z korpusu, kuli, dławika, dźwigni regulacji, uszczelnienia trzpienia i kuli. Podczas otwierania kula przepuszcza ciecz. Dopływ wody jest zamykany przez wsunięcie kuli w gniazdo, tym samym eliminując jakiekolwiek nieszczelności.

Zawory kulowe do wody są typowymi zaworami odcinającymi, które używa się w położeniu otwartym lub zamkniętym. Nie regulują przepływu, tylko całkowicie i skutecznie odcinają wodę na prostym odcinku rur. Z tego powodu montowane przez specjalistów w instalacjach wodnych (odcięcie ciepłej i zimnej wody), jak i w instalacjach centralnego ogrzewania. Zawory kulowe do wody z powodzeniem znajdują zastosowanie w budownictwie mieszkaniowym oraz w przemyśle.

Zawór zwrotny kulowy

Zawór zwrotny kulowy stosowany jest w systemach nawadniających do jednokierunkowego i jednostajnego przepływu wody. Z powodzeniem spisuje się w usługach wodnych i ciepłowniczych. Zawór zwrotny kulowy o prostej i kompaktowej budowie używany jest do ochrony pomp tam, gdzie ważna jest ekonomiczność, gdyż wykazuje niskie straty ciśnienia.

Konstrukcja zaworu zwrotnego kulowego umożliwia instalowane w dowolnej pozycji, czy to pionowej, poziomej, czy też ukośnej, natomiast różnorodne rozmiary są tak znormalizowane i mają wszystkie gwinty wewnętrzne, że pasują do każdej instalacji. Zawór zwrotny kulowy przydaje się przy niskim ciśnieniu albo w terenie, gdzie mogą wystąpić cofnięcia się wody w instalacji nawadniającej przy małym i dużym przepływie.

GTM on-line shop
Armatura Przemysłowa